Loading Events
Find Events

Event Views Navigation

October 2017

Calendar Month Navigation

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
25
26

Yr 5 Bradfield Science Challenge (selected pupils)

27

Yr 2 Trip to Butser Farm

Football: U.13 A&B v Dolphin (A)

Football: U.11 and U.10 A&B v Dolphin (H)

28

Yr 3 Trip to Highclere Castle

ALS: Watersports & Onsite

29

Macmillan Coffee Morning & Cake Sale

Football: U.9 A v Brockhurst T’ment (A)

Football: U.9 B and U.8 A&B v Dolphin (H)

30
1
2

Compulsory Winter Uniform

3

Yr 5 Trip to Reading Museum

4

Hockey: U.11 A IAPS Training Session (A)

Football: U.13 A v Hall Grove Tournament (A)

Football: U.11 and U.10 A&B v Papplewick (A)

5

Hockey: U.8 A&B v Eagle House T’ment (A)

ALS: Climbing, Cookery, DT & Performing Arts

6

Hockey: U.11 v IAPS T’ment (King’s School, Bruton)

Open Morning

Football: U.9 A&B v Papplewick (H)

7

Biathlon: U.10 – U.13 Southern Regions Championship (Hart)

8

Football: U.11 v Bradfield Tournament (A)

9

Individual Photographs

10

Individual Photographs

11

Hockey: U.10 A v Bradfield College T’ment (A)

Hockey: U.13 A&B v Pangbourne T’ment (A)

Football: U.13 A v Pangbourne (H)

12

Football: U.13 A v St Neot’s T’ment (A)

ALS: Climbing, Cookery, DT & Performing Arts

Nursery (Vikings), Rec, Yr 1 and Yr 2 Parents’ Evening

13

Football: U.9 A&B v St Edward’s (H)

Football: U.8 A&B v St Edward’s (A)

Hockey: U.9 A&B v St Neot’s (H)

14
15
16

Swimming: U.11 – U.13 Mixed v Yateley Manor (A)

17

Football: U.9 A&B and U.8 A&B v Thorngrove (H)

Yr 5 & 7 Parents’ Evening (Tutors)

18

Football: U.13 B and Colts A v Thorngrove (A)

Football: Colts B&C v Thorngrove (H)

Hockey: U.13 A-C v Oratory Prep (H)

19

Yr 3 Concert (Drama Studio)

ALS: Climbing, Cookery, DT & Performing Arts

Yr 5 & 7 Parents’ Evening (Tutors)

20

Harvest Festival Assembly

Yr 3 Concert (Drama Studio)

Football: U.9 A&B v Brockhurst (H)

21
22
23

HALF TERM STARTS

24
25
26
27
28
29
30
31

HALF TERM ENDS

1

Hockey: U.12 A IAPS Training Session (A)

Hockey: U.13 – U.10 Inter-House T’ment

Football: U.13 A and Colts B&C v St Andrew’s (H)

2

ALS: Climbing, Cookery, DT & Performing Arts

Swimming: U.9, U.11 and U.13 v St Neot’s (A)

3

Coffee Concert (Drama Studio)

Hockey: U.9 A&B v Lambrook (A)

Football: U.9 A&B v Lambrook (A)

4
5